Blog

Fašanková obchůzka

Tradiční obchůzka veselých maškar, koblihy, koláče, výborný svařák, ochutnávky vín i pálenek,  to vše nabízí fašankové veselí v Mikulově. My u toho samozřejmě nemůžeme chybět! Přijďte se veselit, než začne půst!

Stezka poutníků

Seznámíme vás s poutní minulostí města, vystoupáme na Svatý kopeček a odměnou budou ty nejkrásnější pohledy na Mikulov.
______
Časová náročnost: 120 minut
Cena na osobu: 180 Kč | 150 Kč

Město s vůní svařeného vína

Se šálkem svařeného vína Vás seznámíme s bohatou historií města, navštívíme zámecké sklepení s obřím sudem a provedeme židovskou čtvrtí. Zima Vám určitě nebude!
______
Časová náročnost: 80 minut
Cena na osobu: 330 Kč | 235 Kč

Židé v Mikulově

Vydejte se s námi proti proudu času a seznamte se s historií židovské komunity v Mikulově.
______
Časová náročnost: 120 minut
Cena na osobu: 220 Kč | 190 Kč

Po stopách Dietrichsteinů

Nechte nás převyprávět příběh starobylého šlechtického rodu, za jehož vlády byl Mikulov bohatým městem s rozvinutým vinařstvím a obchodem. Zavedeme Vás do rodové hrobky Dietrichsteinů.
______
Časová náročnost: 90 minut
Cena na osobu: 260 Kč | 195 Kč

Poznejte magické místo

Seznámíme vás s bohatou historií města Mikulova, navštívíme zámecké sklepení s obřím sudem a zavítáme do židovské čtvrti.
_______
Časová náročnost: 80 minut
Cena na osobu: 280 Kč | 185 Kč

Svatomartinská světýlka

Každým rokem svoláváme královskou družinu Svatomartinských světýlek. Za zvuku bubnů zapálíme pochodně a rozsvítíme stovky Svatomartinských světýlek. Vyzveme všechny příchozí a klidným to krokem vyrazíme na zámecký vrch přivítat našeho pana krále.

Zahrádka U zvědavých husiček

V době Svatomartinský slavností na zahrádce U zvědavých husiček očekáváme příjezd sv. Martina, připíjíme si mladým vínem a připravujeme pro vás podle tradičních receptur martinské koláče, bramborové placky a další dobroty.

Vítání jara, Velikonoce

Vítání jara a Velikonoce máme opravdu nejraději. Celou zimu se těšíme, až vás přivítáme na mikulovské náměstí. Kraslice, pomlázky, mazance, koláče i vařečky nabízíme na našem jarem vyzdobeném stánku.